Чому роздільне збирання важливе?

Дата: 01.06.2024 13:52

Вишнівецька ОТГ взялася за роздільне збирання сміттяРоздільне збирання побутових відходів – це процес збору сміття за окремими видами (компонентами), з подальшою метою переробки та утилізації. Це дозволяє значно зменшити обсяг відходів, що потрапляють на полігони, та зберегти природні ресурси.

Чому роздільне збирання важливе:

• Збереження довкілля: Зменшення обсягу відходів, що потрапляють на полігони, зменшує викиди шкідливих речовин в атмосферу та ґрунти.

• Економія ресурсів: Переробка матеріалів (паперу, пластику, скла) дозволяє зменшити видобуток нових ресурсів.

• Зменшення енергоспоживання: Переробка відходів вимагає менше енергії, ніж виробництво нових продуктів.

• Що передбачає Закон України «Про управління відходами»:

Закон України «Про управління відходами» надає чіткі вказівки щодо організації роздільного збирання відходів на місцевому рівні. Зокрема, стаття 26 визначає повноваження сільських, селищних та міських рад у цій сфері:

• Місцеві ради зобов’язані створювати на території населених пунктів спеціальні пункти для роздільного збору побутових відходів (п. 5 ч. 1 ст. 26).

• Виконавчі органи місцевих рад мають забезпечувати роботу цих пунктів та організовувати інформаційні кампанії серед населення щодо важливості роздільного збору (п. 5,6 ч. 2 ст. 26).

Для ефективного роздільного збирання необхідно знати, які види відходів можна відправляти на переробку:

• Папір: газети, журнали, картон, паперові пакети.

• Пластик: пляшки з-під напоїв, пластикові контейнери, плівка.

• Скло: скляні пляшки, банки, скляні тари.

• Метал: алюмінієві банки, консервні банки.

• Органічні відходи: харчові відходи, залишки рослин.