Роздільне збирання побутових відходів
Люди щосекунди продукують різного роду побутові відходи, як вдома, так і в місцях загального користування. Значну частину домашнього сміття являють собою пластикові відходи, поліетиленові пакети, ПЕТ-пляшки, контейнери від йогуртів і сметани, використані флакони від побутової хімії, косметики. Це дуже ляклива перспектива, адже саме пластик сьогодні приносить найбільше проблем навколишньому середовищу, оскільки період його розкладу сягає від 300 до однієї тисячі років. Крім того, пластик дуже небезпечний при згорянні. Також серед домашніх відходів присутні вироби зі скла (флакони, пляшки) та металу (алюмінієві банки, кришки, кухонні прилади тощо).
Роздільне збирання побутових відходів – це метод збирання, за яким ресурсоцінні компоненти побутових відходів: папір, скло, пластик, метал збирають окремо у спеціальні контейнери для подальшого надходження на перероблення чи повторне використання.
Ми щосекунди засмічуємо нашу планету відходами, які мають різний термін розкладу. Наприклад, кинутий недопалок проплаває у морі від 1 до 5 років, пакет з поліетилену – від 10 до 20 років, а вироби з нейлону розкладуться через 30–40 років. Щоб припинити процес накопичення відходів та засмічення, зокрема, в нашому місті, необхідно навчитись правильно сортувати сміття. Якщо ви все скидаєте в одну купу, багато сировини втрачає свою цінність.