ЕВАКУАЦІЯ: ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ, ОСНОВНІ ПРАВИЛА

Дата: 05.04.2024 10:56

347239240_197198912804239_7001763085691446345_n.jpgЕвакуація є основним способом захисту населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації.

В організації захисту населення від надзвичайних ситуацій значна роль відводиться проведенню евакуаційних заходів для тієї частини населення, яка потрапляє в зону підтоплення або катастрофічного затоплення, великих виробничих аварій, катастроф, стихійного лиха, бойових дій.

Евакуація - це є організоване виведення чи вивезення із зони надзвичайної ситуації або зони можливого ураження населення, якщо виникає загроза його життю або здоров’ю, а також матеріальних і культурних цінностей, якщо виникає загроза їх пошкодження або знищення.

Залежно від обстановки, що склалася під час надзвичайної ситуації воєнного, техногенного чи природного характеру, проводиться евакуація населення:

• обов’язкова;

• загальна або часткова;

• тимчасового або безповоротного характеру.

Повідомлення про евакуацію має надаватися по всіх наявних засобах зв'язку та інформації. повідомлення кожна людина повинна підготувати себе та житло до евакуації.

Підготувати себе – це означає взяти:

• документи (паспорт, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження) цінності і гроші;

• продукти харчування і воду з розрахунку на 3 доби (потрібно брати продукти, що не швидко псуються, зручно зберігаються і не потребують тривалого готування перед вживанням - консерви, концентрати, галети, сухарі, печиво. Воду доцільно зберігати у флязі);

Із речей береться найбільш необхідне: одяг (у комплекті одягу бажано мати плащ і спортивний костюм), взуття (переважно маєбути гумовим або на гумовій основі), білизна, предмети першої необхідності.

Одяг та взуття найбільш придатні для використання як засоби захисту шкіри у випадку радіоактивного, хімічного забруднення або біологічного зараження. Обов’язково необхідно взяти теплі (вовняні) речі, натільну білизну навіть якщо евакуація провадиться влітку.

Необхідно мати:

• засоби зв’язку та інформації та елементи живлення до радіоприймача;

• ліхтарик (краще кілька) і запасні елементи живлення до нього, сірники (бажано туристичні), запальничка, свічки;

• компас, годинник (перевагу віддавайте водонепроникним);

• багатофункціональний інструмент, що включає (лезо ножа, шило, пилку, викрутку, ножиці тощо);

• ніж, сокиру, сигнальні засоби;

• декілька пакетів для сміття, об’ємом 120 літрів. (Може замінити намет або тент, якщо розрізати);

• рулон широкого скотчу;

• блокнот і олівець;

• нитки та голки;

• аптечка першої допомоги.

Кількість речей і продуктів харчування має бути розрахована на те, що людині доведеться нести їх самій, загальна маса речей і продуктів харчування має складати до 50 кг на дорослу людину у відповідності з її фізичною витривалістю.

Усі речі і продукти харчування повинні бути запаковані у «тривожну валізу» так щоб її зручніше було нести.

До кожного місця з речами прикріплюється бірка з позначенням на ній прізвища, імені по батькові, адреси постійного місця проживання і кінцевого пункту евакуації їх власника.

Дітям дошкільного віку вкладається в кишеню або пришивається до одягу записка, де зазначається прізвище, ім’я, по батькові, домашня адреса, а також ім’я та по батькові матері і батька.

Підготувати житло – це означає:

• відключити електричний струм;

• перекрити газ, воду;

• закрити кватирки, вікна і вхідні двері.

У призначений час прибути на свій збірний пункт евакуації і зареєструватися.

По можливості надати допомогу особам, які не можуть самостійно рухатись і прибути на збірний пункт евакуації, або повідомити про них начальнику збірного пункту евакуації.

При пересуванні пішки необхідно:

• суворо дотримуватись дисципліни;

• виконувати всі команди і сигнали, що подаються керівниками маршу; - дотримуватись темпу і дистанції під час руху.

Під час руху транспортними засобами кожний громадянин повинен:

• суворо дотримуватись встановленого порядку посадки;

• не допускати тисняви і штовханини біля дверей вагонів, бортів автомобілів;

• не виходити без дозволу старших вагонів, автомобілів на зупинках.