Які плани України на саміт НАТО у Вашингтоні ?

Дата: 12.02.2024 15:33

Фото без опису

Україна планує обговорити низку питань на саміті НАТО у Вашингтоні, який відбудеться 9-11 липня. Однією з тем є створення нової спеціальної інституції.

Про це стало відомо в інтерв’ю віце-прем’єра, міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної.

Міністр наголосила, що Україна вже готується до саміту НАТО. І є практичний рівень питань, які обговорюватимуться. Зокрема, Україна очікує отримати дорожню карту досягнення повної взаємосумісності з НАТО до вступу до Альянсу.

“У нас також є кілька проектів щодо посилення ППО та створення спеціальної інституції Україна-НАТО, яка забезпечуватиме в режимі реального часу обмін інформацією з певних питань, про які я не можу говорити”, – додала Стефанішина. Вона уточнила, що створення спеціальної інституції – ініціатива польської сторони, яку Україна підтримує.

Саміт НАТО у Вашингтоні

Нагадаємо, цього року 9-11 липня у Вашингтоні відбудеться ювілейний саміт НАТО.

Як зазначав радник з національної безпеки Сполучених Штатів Джейк Салліван, допомога Україні стане одним з ключових питань у ході саміту. Зокрема, під час заходу хочуть обговорювати подальше постачання зброї.