Андріяшівська громада
Роменський район Сумська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як запобігти поширенню захворювання свійських тварин на пташиний грип?

Дата: 18.01.2024 13:57
Кількість переглядів: 60

Фото без описуПро алгоритм дій фахівців у разі виявлення захворювання, а також методи профілактики поширення небезпечної хвороби на брифінгу розповів начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби Віктор НАУМЕНКО

💬За його словами, наприкінці минулого року в одному з населених пунктів Сумської області було зафіксовано гибель свійських птахів у приватному секторі. Фахівцями був проведений патологоанатомічний розтин птиці та відбір зразків біоматеріалу, аналіз яких підтвердив зараження пташиним грипом штаму А.

«У випадку підтвердження діагнозу існує чіткий алгоритм дій Державної надзвичайно-протиепідемічної комісії. Спочатку визначаються зони спалаху, зони загрози та нагляду, в яких реалізуються відповідні заходи. Зокрема, у зоні спалаху застосовується метод «стемпінг-аут». Заражені птахи знищуються методом спалювання. Це виправдана міра, спрямована на уникнення поширення пташиного грипу та захист людей від цього небезпечного захворювання», – зазначив Віктор Науменко.

З огляду на актуальність проблеми, спікер акцентував увагу на важливості проведення обліку свійської птиці в домогосподарствах населених пунктів області, де був зафіксований спалах пташиного грипу, а також ветеринарного контролю за станом здоров’я тварин. Такі заходи спрямовані на визначення динаміки розповсюдження пташиного грипу та вчасного реагування фахівців на ситуацію.

За словами посадовця, щоб запобігти поширенню та уникнути нищівних наслідків від захворювання на грип птиці, слід дотримуватися чітких правил утримання та обігу свійської птиці у фермерських господарствах та приватному секторі.

Для цього, перш за все, слід здійснювати закупівлю птиці тільки за наявності у продавця відповідних документів, ветеринарних свідоцтв, які визначають походження птиці, щеплення, обробку.

Проводити карантинування нещодавно закупленої птиці задля убезпечення наявної свійської худоби та запобігання розповсюдження можливої хвороби. Дотримуватися закритого режиму утримання птиці, мати спеціально облаштоване для цього приміщення та періодично дезінфікувати його. Дотримуватися температурних режимів. Дотримуватися правил особистої гігієни тощо.

➡️ Брифінг: https://youtu.be/QYw0heMyK-w


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь