Бактеріальне забруднення в р. Сула

Дата: 27.06.2023 10:42

Фото без описуРоменський районний відділ Державної установи "Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоровʼя України" повідомляє Вам, що згідно плану по соціально-гігієнічному моніторингу на 2023 рік 21.06.2023 року Роменським районним відділом ДУ "Сумський ОЦКПХ МОЗ"проведений відбір проб річкової води з р. Сула в районі місця для купання с. Чеберяки для дослідження на санітарно-хімічні (водневий показник, завислі речовини, розчинений кисень,нітрати), бактеріологічні, паразитологічні показники.

Станом на 26.06.2023 р. згідно проведених лабораторних досліджень річкова вода не відповідає Гігієнічним нормативам якості води водних обʼєктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення, затвердженим наказом МОЗ України N° 721 від 02.05.2022 року по бактеріологічним показникам за рахунок перевищення вмісту лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП).

Вищевказане свідчить про бактеріальне забруднення в р. Сула та унеможливлює використання річки в даній місцевості для купання.