Андріяшівська сільська бібліотека пропонує своїм користувачам інформаційну хвилину "Депортація кримських татар"

Дата: 18.05.2023 09:27

Фото без описуЩорічно 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар, в результаті якої було виселено за офіційними даними радянської влади понад 183 тисячі осіб. За татарськими джерелами були депортовані понад 228 тисяч кримських татар. Підставою для депортації стали претензії в нібито масовій зраді та співробітництві з окупаційними фашистськими військами. Під час депортації від голоду , хвороб та виснаження загинуло понад 110 тисяч кримських татар. Лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконною та злочинною.

По- справжньому повернення татар до Криму стало можливим лише після проголошення незалежності України в 1991 році.

На жаль, через 70 років злочини повторилися. Нащадки енкаведистів, окупувавши 2014 року Крим, відновили жорстокі утиски, репресії та викрадення, засуджуючи людей за етнічною ознакою чи релігійною приналежністю.

У цей день - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу - вшановуємо пам'ять жертв цього злочину.

Андріяшівська сільська бібліотека пропонує своїм користувачам інформаційну хвилину ,, Депортація кримських татар,,