"Рятуй життя безпечно" 5 травня 2023 рік - Всесвітній день гігієни рук.

Дата: 03.05.2023 16:09

Фото без описуТема цьогорічної кампанії ВООЗ: Разом ми можемо прискорити дії щодо запобігання інфекціям і протимікробній резистентності в охороні здоров’я та побудувати культуру безпеки та якості, у якій підвищення гігієни рук є пріоритетним.

Гасло: Прискорити дії разом. ВРЯТУЙТЕ ЖИТТЯ – очистіть руки!

Фото без опису

Дата цього заходу обирається не випадково: 5-й день 5-го місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини. Оскільки руки є одним із основних факторів ризику розповсюдження хвороботвориних мікроорганізмів, гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань.

Гігієна рук – це спосіб очищення рук, який суттєво зменшує кількість потенційних патогенів (шкідливих мікроорганізмів) на руках і є найважливішим заходом для профілактики інфекційних хвороб, пов’язаних із наданням медичної допомоги.

Антисептик для рук - спиртовмісний дезінфекційний засіб (рідина, гель або піна), що застосовується для нанесення на шкіру рук з метою знищення мікроорганізмів;

Гігієнічна обробка рук - обробка рук шляхом втирання антисептика для рук в шкіру рук;

Всі медичні працівники та люди, які безпосередньо або опосередковано займаються доглядом за пацієнтами, повинні турбуватися про гігієну рук і вміти виконувати її правильно, у потрібний час.

Обробляйте руки спиртовмісним антисептиком (вміст спирту 60-80%), якщо руки візуально не забруднені. Це швидко, ефективно, а шкіра рук після частої обробки антисептиком залишається не такою сухою та подразненою, як від мила.